STEARIC ACID

اسید استاریک به عنوان یک عنصر در ساخت شمع ، پلاستیک ، مکمل‌های غذایی ، پاستیل‌های روغنی و مواد آرایشی ، و همینطور برای نرم کردن لاستیک ، بسیار مفید و سودمند است . همچنین از اسید استئاریک جهت سخت کردن صابون‌ها ، و به خصوص صابونهایی که با روغن نباتی ساخته می‌شوند نیز ، استفاده می‌شود.

اسید استئاریک همچنین به عنوان یک ترکیب جداکننده ، در هنگام ساخت گچ‌های ریخته گری از یک قطعه قالب گچی و یا از آشغال و پسماندهٔ قالب استفاده می‌شود ، و نیز در موقعی که قالبی با استفاده از یک خاک رس جلا داده شدهٔ اصلی ساخته می‌شود. در این کاربرد ، پودر اسید استاریک در آب حل شده و محلول حاصل بر روی سطحی که باید از قالب ریخته گری جدا شود ، کشیده می‌شود. واکنش این ترکیب با کلسیم موجود در گچ ، به شکل گیری یک لایه نازک از استئارات کلسیم منجر می‌شود که به صورت یک عامل رهاشونده عمل می‌کند.

استرهای اسید استئاریک با اتیلن گلیکول ، گلیکول استئارات و گلیکول دی استئارات ، برای ایجاد یک تأثیر مروارید گونه در شامپوها ، صابون‌ها ، و سایر محصولات آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد به محصولات مذکور در حالتی که به صورت مذاب هستند ، افزوده می‌شوند و به آنها اجازه داده می‌شود که تحت شرایط کنترل شده کریستالیزه یا متبلور بشوند .

در آتشکاری یا کارهای مرتبط به آتش ، اسید استاریک اغلب برای پوشاندن توسط پودرهای فلزی از قبیل آلومینیم و آهن مورد استفاده واقع می‌شود. این فرایند از طریق جلوگیری از اکسیداسیون ، اجازه می‌دهد که ترکیب حاصل شده برای مدت زمان طولانی تری ذخیره بشود.

اسید استاریک همراه با قند (شکر) ساده یا به همراهی شربت ذرت به عنوان یک سخت کننده در آب نبات‌ها استفاده می‌شود.[مانند آب نباتهای حاوی ویتامین C که در درمان علایم سرماخوردگی و بیماری‌های دیگر مورد استفاده هستند.]

اسید استاریک به همراه روی و به عنوان استئارات روی ، به صورت پودر باد زننده یا آهار زننده بر روی انواع کارت استفاده می‌شود ، تا انتقال و جنبش کارت‌ها به راحتی صورت بپذیرد.

اسید استاریک یکی از معمولترین و پرکاربردترین لوبریکان‌ها یا روان کننده‌ها در طی تزریق به قالب و تحت فشار قرار دادن پودرهای سرامیکی می‌باشد.

اسید استئاریک به عنوان یک اپی لیم epilame (یا مانع یا سد روی فیلم) نیز آماده می‌شود .این ماده به سطح فیلم افزوده می‌شود تا دقت اجزای مکانیکی آن را بیافزاید و از تغییر خواص سطحی آن جلوگیری کند و گسترش (و یا خزش) آن را کاهش دهد . این قبیل فیلم‌های حاوی روان کننده متعاقبا کاربردی خواهند شد.